כיצד לשמור על עור הפנים בקיץ

כיצד לשמור על פנים בריא בקיץ

עור הפנים בקיץ חשוף יותר מתמיד לנזקי מזג אוויר ולפגעי הסביבה. איך שומרים על העור, באילו תכשירים מומלץ להשתמש?

הקיץ הישראלי מביא איתו חום מעיק, זיעה מוגברת ואוויר עמוס אבק, המשפיעים ישירות על עור הפנים בקיץ. לכן בקיץ יש להקפיד על ניקוי פנים תכוף ויסודי, כדי למנוע נזקים.

מומלץ להשתמש בתכשירים המנקים, מלחחים וגם שומרים על הלחות בתוך העור. בימי הקיץ החמים מומלץ להעדיף תכשירים הנשטפים במים ומעניקים תחושת רעננות,  ולעומת זאת מוצרים מועשרים וכבדים אינם נעימים, שכן הם מכבידים על העור, ולכן ההמלצה היא להשתמש בכל תכשירי הטיפוח במרקם קליל יותר, על בסיס מים. אלה נספגים בעור במהירות יחד עם מתן הגנה מרבית של מקדם SPF

 

תיחזוק עור הפנים בקיץ

החשוב מכל: למרות הפיתוי, אין לשזף את עור הפנים והצוואר.

לבעלות עור יבש, הנוטה להתייבש עוד יותר עקב שהייה ממושכת במקומות ממוזגים, “מומלץ להשתמש בקרם-סבון עדין, לעסות אותו היטב על עור לח, לשטוף עם המון מים פושרים”, מסבירה בן-דוד.

לבעלות עור מעורב עד שמן, מומלץ להשתמש בסבון מוס מקציף, ולהשלים את הפעולה עם מי פנים מרעננים, המכווצים ומעניקים תחושת פרשיות. כמו כן, מומלץ לנקות את העור יותר מפעם אחת ביום.

לבעלות עור חסר לחות, מומלץ להשתמש במסכת לחות.

לבעלות עור מעורב-שמן, מתאימה מסכת טיהור.

 

בנוסף, מומלץ לכל אחת, ללא הבדל בין סוגי העור השונים, להשתמש פעם עד פעמיים בשבוע בפילינג גרגרים עדין, לקילוף שכבת תאי העור החיצונית והלכלוך המצטבר על העור (זיעה, פיח, עשן וכו’), ממליצה כוהנת העור רונית רפאל.

 

כך שומרים על רמת הלחות

יש להקפיד, בעיקר בקיץ, שקרם הלחות יכיל מקדם הגנה מפני קרינת השמש. יש לקחת בחשבון גם את נושא הזיעה, שגורמת לאיבוד לחות (מים) מהעור. לכן יש להניח סרום כבסיס ללחות, כדי להאריך את משך הפעולה של הלחות על העור, ממליצה נחום.

אזור העיניים: האור החזק גורם לכווץ את אזור העיניים. כדי למנוע התקמטות מוקדמת ולהגמיש את העור העדין סביב העיניים, מומלץ לטפל בעור באופן אינטנסיבי באמצעות קרם עיניים מיוחד לשעות הערב, במשך היום למרוח סרום, כשמעליו קרם עיניים קליל, ולפחות פעמיים בשבוע להשתמש במסכת עיניים להרגעה, הורדת נפיחות וטישטוש עיגולים שחורים.

 

טיפים של ג’יזל לקיץ

  1. מומלץ להחזיק את תכשירי הטיפוח במקרר ויש להימנע מלהחדיר אצבעות מיוזעות לתוך צנצנת הקרם, שכן הדבר תורם לקיצור חייו. יש להשתמש במקלון פלסטיק לשם מריחה ולהחדיר את הקרם לתוך העור בתנועות טפיחה ולא בתנועות סיבוביות.
  2. חשוב לנקות את הפנים פעמיים ביום ולהקפיד על מריחת קרם לחות נטול שומן, המכיל מסנן קרינה בעל מקדם קרינה גבוה.
  3. בקיץ, עקב הלחות הגבוהה, יש נטייה גדולה יותר לפצעונים. חשוב לטפל בפצעונים בעזרת חומרים מתאימים.
  4. יש להשתמש במקדם הגנה גבוה לעור הפנים. ולמרוח כל כמה שעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.